Jaunieji dziudistai kovojo dėl Kauno rajono mero taurės

Savaitgalį Lapių pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko jau tradiciniu tapęs aštuntasis atviras moksleivių dziudo turnyras Kauno rajono mero taurei laimėti . Į šį renginį atvyko jaunieji dziudistai net iš penkiolikos sporto klubų, iš įvairių Lietuvos miestų.

Pasveikinti turnyro dalyvių atvyko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus pavaduotojas sportui Gintautas Meška, dziudo ir jojimo sporto mokyklos direktorius Algimantas Babavičius, Lapių seniūnijos seniūnas Rimantas Stankus, nenuilstanti Lapių pagrindinės mokyklos direktorė Vaida Trofimišinienė.

Varžybas aplankė ir rėmėjai: bendrovių „Kauno grūdai“, „Vilkijos gija“, LŽŪU mokomojo ūkio vadovai. Prizus įsteigė Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas bei UAB „Sporto fėja“.

Turnyro atidarymo metu, šventinėje aplinkoje patiems jauniausiems Lapių sportininkams buvo įteikti 6 kyu (baltas diržas). Tai pirmokėliams suteikė daug emocijų ir džiaugsmo. Sportininkams, kurie dziudo sportuoja daugiau nei vienerius metus ir pramoko dziudo pradmenų, buvo suteikti 5 kyu (geltonas diržas) sertifikatai.

Pasibaigus visą dieną trukusioms varžyboms buvo paskelbti bei apdovanoti prizininkai ir nugalėtojai. Amžiaus grupėje, kurioje dalyvavo berniukai, gimę 1999 m. ir jaunesni, turnyro čempionais savo svorio kategorijose tapo: Titas Kalina (Kėdainių dziudo klubas, treneris Arimantas Pocevičius), Benas Šorochovas (Babtai ,sporto klubas „Juodas diržas“, treneris Romualdas Pocius), Vilius Pauža (Alytaus dziudo klubas „Alytis“, treneris Dainius Cimbolas), AleksandrasMacenavičius (Užliedžiai, Kauno rajono sporto klubas „Cunami“, treneriai Vaidotas Kavaliauskas ir Vytautas Budginas), Ignas Simanynas (Alytaus dziudo klubas „Alytis“,treneris D. Cimbolas);Tautvydas Grigaliūnas (Lapės, Kauno rajono sporto klubas „Cunami“, treneriai V. Budginas ir V. Kavaliauskas), Gytautas Ribikauskas (Ringaudai , Kauno rajono sporto klubas „Cunami“, treneriai V. Kavaliauskas ir V. Budginas), Aistis Matijošaitis(Ringaudai, sporto klubas „Satoris“, treneris Evaldas Bunevičius), Benas Dirmeikis (Ringaudai, Kauno rajono sporto klubas „Cunami“, treneriai V. Kavaliauskas ir V. Budginas), Žygintas Riauza (Šakiai, sporto klubas „Audra“, treneris Kęstutis Smirnovas), Donatas Stankūnas(Raudondvaris, sporto klubas „Satoris“, treneris E. Bunevičius),Gabrielius Merkeliūnas (Šakiai, sporto klubas „Audra“, treneris K. Smirnovas), Matas Gružauskas (Kaunas, dziudo klubas „Minvija“, treneris Robertas Šmitas).

Amžiaus grupėje berniukai, kurie gimė 1998 metais, varžėsi trijose svorio kategorijose.

Svorio kategorijoje iki 50 kg nugalėtoju tapo Justas Vaitkus (Lapės, Kauno rajono sporto klubas „Cunami“, treneriai V. Budginas ir V. Kavaliauskas), svorio kategorijoje iki 60 kg nugalėtoju tapo Dominykas Šantaras, (Kaunas, sporto klubas „Dziudo Team“, treneris Aistis Gaidelis), svorio kategorijoje iki 73 kg nugalėtoju tapo Tautvydas Matulevičius (Alytaus rajonas, treneris Egidijus Svirinavičius).

Toje pačioje amžiaus grupėje kovojo ir merginos. Svorio kategorijoje iki 57 kg nugalėtoja tapo Deimantė Alenskaitė (Lapės, Kauno rajono sporto klubas „Cunami“, treneriai  V. Budginas ir Rasa Steponaitytė).
Berniukai, gimę 1996/97 metais, varžėsi trijose svorio kategorijose. Šioje grupėje dominavo svečiai.

Svorio kategorijoje iki 55 kg nugalėtoju tapo Edvinas Byla (Kaunas, dziudo sporto klubas „Danas“, treneris Marius Paškevičius). Svorio kategorijoje iki 60 kg nugalėtoju tapo Žygimantas Gavenka (Kaunas, dziudo klubas „Minvija“, treneris R. Šmitas). Svorio kategorijoje iki 66 kg nugalėtoju tapo Motiejus Čalka (Kaunas, sporto klubas „KDK“, trenerė Danguolė Novikovienė).

Turnyro uždarymo metu Lapių sportininkas Justas Vaitkus buvo apdovanotas specialiu rėmėjų prizu kaip geriausias turnyro sportininkas.

Pasibaigus varžyboms ir suskaičiavus komandų taškus aštuntą kartą turnyro nugalėtoju, surinkęs 103.5 taškus, tapo Kauno rajono sporto klubas „Cunami“ (prezidentas Vytautas Budginas).

Lapių turnyras pasižymi ne tik gerais prizais, bet ir puikiu organizavimu. Klubų atstovai nuoširdžiai dėkojo varžybų organizatoriams ir rėmėjams, bet, žinoma, labiausiai džiaugėsi jaunieji sportininkai, pasidabinę gražiais medaliais ir keldami į viršų puikias taures.

Paimta iš www.krs.lt

Scroll to Top