2024 m. Lietuvos atviras dziudo Jaunučių (U-15) ir Jaunių (U-18) čempionatas

Kėdainiuose, kovo pirmasis savaitgalis buvo intensyviai darbingas Kauno r. dziudo ir jojimo sporto treneriams. U15, U18 Lietuvos dziudo čempionatas vyko dvi dienas pagal amžiaus grupes. Dalyvavo rekordinis skaičius sportininkų iš visos Lietuvos bei svečiai iš Latvijos. Dalyvių skaičių sudarė 480 sportininkai. U18 amžiaus grupėje rungėsi ne tik dėl medalių, bet ir dėl Lietuvos dziudo rinktinės nario statuso ir galimybės vykti į artėjantį Europos U18 amžiaus grupės dziudo čempionatą, kuris vyks Bulgarijoje. U15 amžiaus grupės dziudo čempionate bronzos medalius iškovojo Kipras Pilsudskis 42 kg, Kristupas Buividas 60kg, Paulius Babelis 66 kg, penktos vietos laimėtojas Joris Venslauskas +81kg, Užliedžiai, treneris Vaidotas Kavaliauskas. Romualdo Pociaus auklėtinės Lėja Kulikauskaitė 48kg U15 grupėje trečia vieta, Meida Kulikauskaitė 63kg U18 amžiaus grupėje sidabro medalininkė. Evaldo Bunevičiaus auklėtiniai Vaidas Bulota 81kg trečia viena Raudondvaris, Goda Mocevičiūtė 63kg penkta vieta Neveronys U15 amžiaus grupėje. Adomas Buinauskas +81kg penkta vieta U15 grupėje Domeikavos sportininkas, treneris Rimantas Gricius. Simono Brogos sportininkės Gražvilė Morkūnaitė 40kg, Luknė Markevičiūtė +70kg iš Garliavos U15 čempionato bronzos medalininkės. Rasos Steponaitytės sportininkė Milda Baltuškaitė 40kg užėmė penktą vietą U15 grupėje. U18 Mantas Mikutaitis 90kg kovoje dėl bronzos nusileido aukštesnio diržo savininkui ir liko penktas. Liepa Činikaitė 63kg svorio kategorijoje tapo čempione, iškovojo rudą 2 kyu diržą ir užėmė Lietuvos jaunių dziudo rinktinės narės vietą. Tai aukštas rezultatas, kelialapis į Europos jaunių dziudo čempionatą. Laukia didelis darbas ir pasiruošimas atrankiniams turnyrams. Tai vienas didžiausių ir pagrindinių visų metų startas Lietuvos dziudo U15 ir U18 amžiaus grupės čempionatas. Trenerių darbas vedantis sportininkus aukštumų link. Ačiū jums už paruoštus Kauno r. dziudo ir jojimo sporto mokyklos sportininkus ir jų aukštus rezultatus bei mūsų mokyklos vardo garsinimą Lietuvoje.

Straipsnio autorė dziudo trenerė-metodininkė Rasa Steponaitytė.